هولگر دانسکه کیست؟


بسیاری از کشورها یک شخصیت خیالی دارند که آنها را نشان می دهد. عمو سام برای ایالات متحده، ماریان در فرانسه، بهارات ماتا یا مادر هند

دیگران شخصیتی افسانه ای دارند که زمانی واقعی بود اما اکنون در اسطوره ها پوشیده شده است، مانند شاه آرتور در انگلستان.

برای دانمارک، Holger Danske هر دو است.

او احتمالا واقعی بود، حتی اگر در دانمارک زندگی نمی کرد. او یک شوالیه دانمارکی بود که در قرن هشتم در فرانسه زندگی می کرد و در خدمت شارلمانی بود و در چندین شعر حماسی آن زمان به عنوان اوژیر دانمارکی.

هنگامی که این آیات به زبان نورس قدیم ترجمه شد، او شد اودجیر دانمارکیکه کم کم تبدیل به Holger Danske شد.

قهرمان خفته

او برای قرن ها قهرمان بوده است. و او یک قهرمان خوابیده است.

افسانه ها حاکی از آن است که وقتی دانمارک دچار مشکل می شود، هولگر دانسکه از خواب بیدار می شود و از او محافظت می کند.

به همین دلیل است که در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که دانمارک توسط نازی ها اشغال شده بود، یکی از بزرگترین گروه های مقاومت، Holger Danske نام داشت.

محصولات مصرفی

اگر دانمارکی نیستید، ممکن است Holger Danske را در قالب محصولات مصرفی تجربه کرده باشید.

یک شرکت جابجایی Holger Danske با کامیون در سراسر دانمارک، آبجو Holger Danske، الکل Holger Danske Aquavit، تنباکو Holger Danske وجود دارد. یک بار Holger Danske وجود دارد. هولگر دانسکه با پیراهن ملی فوتبال دانمارک ظاهر شد.

و، بسیار معروف، مجسمه هولگر دانسکه در زیرزمین قلعه کرونبورگ، که اغلب به عنوان قلعه هملت شناخته می شود، در هلسینگور، دانمارک وجود دارد – که شکسپیر آن را السینور نامیده است.

(در تور صوتی جدیدم در هلسینگور از قلعه عبور می کنم.)

مراقب خفاش ها باشید

به هر حال، قلعه کرونبورگ بزرگ است و یک زیرزمین بزرگ دارد که در آن سربازان را پنهان کرده بودند تا بتوانند بیرون بپرند و دشمن را غافلگیر کنند.

اگر به قلعه بروید، می توانید از زیرزمین دیدن کنید – سرد است، کم نور است و مانند یک پیچ و خم به نظر می رسد. از دیوارها آب جاری است و یک تابلوی بزرگ هشدار می دهد که مراقب خفاش ها باشید. کف از سنگ‌های عظیمی به نام «فرش‌فرش سیب‌زمینی» تشکیل شده است که طی قرن‌ها رفت و آمد پیاده فرسوده شده‌اند، اما هنوز راه رفتن روی آن‌ها بسیار دشوار است.

و در وسط آن مجسمه غول پیکر هولگر دانسکه قرار دارد.

ریش‌هایش زیاد شد

این هانس کریستین اندرسن بود که تصمیم گرفت هولگر در زیرزمین قلعه کرونبورگ بخوابد.

طبق داستان هانس کریستین اندرسن، ریش هولگر در حالی که در انتظار نجات دانمارک بود، به میز مرمر تبدیل شد.

ظاهراً یک فرشته هر شب کریسمس به ملاقات او می‌رفت و به او می‌گفت که می‌تواند به خوابش ادامه دهد، زیرا دانمارک حالش خوب است.

اپرا با یک قهرمان عرب

داستان اندرسن تنها افسانه تخیلی درباره هولگر دانسکه نبود. در دهه 1700 یک اپرا درباره او نوشته شد، زمانی که به اندازه کافی جالب بود، او یک دوست دختر عرب داشت. رضیه که دختر سلطان بغداد بود.

این اپرا در زمان اشغال دانمارک توسط نازی ها بارها اجرا شد. نماد هویت ملی و میهن پرستی می شود.

نوزادان به نام هولگر

و افسانه هولگر دانسکه همچنان محبوب است. علاوه بر تمام محصولات مصرفی، هولگر یک نام بسیار محبوب برای پسران کوچک دانمارکی است – طبق آژانس آمار رسمی دانمارک، سال گذشته 214 نوزاد هولگر نام گرفتند. بنابراین ممکن است صدای آن را در یک زمین بازی دانمارکی بشنوید. هولگر!

یا در زمین تنیس. هولگر رون 21 ساله امید بزرگ تنیس دانمارک در حال حاضر است.

هولگر دانسکه باحاله.

مجسمه بتنی در زیرزمین

با این حال، باید به شما هشدار دهم که مجسمه در زیرزمین قلعه کرونبورگ یک اثر هنری خاص هیجان انگیز نیست. از بتن ساخته شده بود و جایگزین نسخه گچی از سال 1907 شد که در زیرزمین مرطوب متلاشی شده بود.

نسخه گچی مدل برنزی زیباتر بود که در مقابل یک هتل محلی قرار داشت، اما این نسخه گچی بود که به یک جاذبه توریستی تبدیل شد.

اگر بازدید کنید، متوجه خواهید شد که جایگزین بتن او به طور چشمگیری روشن شده است، و رفتن به آنجا و دیدن آن لذت بخش است، اما از نظر هنری، واقعاً میکل آنژ نیست.

هولگر دانسکه به اسکیرن می رود

در همین حال، نسخه اصلی برنز در سال 2013 به گروهی از سرمایه گذاران در Skjern، شهر یوتلند با 8000 نفر به حراج گذاشته شد. حدود 20 دقیقه با ماشین از Ringkøbing یا یک ساعت رانندگی از Esjberg فاصله دارد.

من خودم آنجا نرفته‌ام، اما طبق آنچه می‌توانم آنلاین ببینم، هولگر دانسکه در پارکینگی نزدیک به نوعی فروشگاه پوشاک زنانه و سخت‌افزار است.

بیایید با آن روبرو شویم، روبروی یک مرکز خرید در حومه شهر است.

اما او هنوز هولگر دانسکه است و من مطمئن هستم که وقتی به دانمارک نیاز داشته باشیم او را نجات خواهد داد.دیدگاهتان را بنویسید