مواد مخدر در دانمارک | HowtoliveinDenmark.com


وقتی صحبت از مواد مخدر می شود، رویکرد دانمارک ناسازگار است. دریافت داروهای غیرقانونی چندان دشوار به نظر نمی رسد، اما دریافت داروهای قانونی می تواند کار سختی باشد.

حشیش، که در دانمارک غیرقانونی است، تا همین اواخر به راحتی از «خیابان پوشر» در ایالت موسوم به کریستینیا آزاد در کپنهاگ به دست می آمد. کریستیانیا یکی از جاذبه های گردشگری کپنهاگ است.

این پایگاه نظامی قدیمی که توسط هیپی‌ها در دهه 1970 تصرف شد، مکانی منحصر به فرد با جاده‌های خاکی و ساختمان‌های چوبی ناهموار، آمیخته با چیزهای عجیب و غریب و حیات وحش زیبا است که یافتن آن در وسط پایتخت اروپا شگفت‌انگیز است.

خیابان پوشر ردیفی از غرفه‌های چوبی بود که تا همین اواخر، خریداران می‌توانستند از میان مجموعه‌ای از حشیش که آشکارا فروخته می‌شد، انتخاب کنند، اگرچه اگر می‌خواستید از آن عکس بگیرید، فروشندگان دوربین شما را می‌شکنند.

در گذشته بارها و بارها تعطیل شده است، معمولاً پس از حوادث خشونت آمیز، اما همیشه دوباره افزایش یافته است. حقیقت این است که بسیاری از مردم کپنهاگ این واقعیت را دوست دارند که تجارت حشیش در یک مکان متمرکز است. آنها نمی خواهند دلالان و مشتریان به محله *آنها* بیایند.

دانه برف به معنای هوای زمستان نیست

به هر حال، امروزه بسیاری از تجارت مواد مخدر در دانمارک در خیابان پوشر انجام نمی شود، بلکه از طریق گوشی های هوشمند مانند هر چیز دیگری انجام می شود. از طریق پیام‌های متنی یا برنامه‌هایی که بین جوانان محبوب هستند، مانند اسنپ چت.

وقتی شخصی یک ایموجی دانه برف در کنار عکس پروفایل اسنپ چت خود دارد، به این معنی نیست که هوای زمستان را دوست دارد.

داروهای تجویزی به صورت رایگان داده نمی شوند

داروهای تجویزی قانونی مقوله ای کاملا متفاوت هستند. در حالی که اگر تحت پوشش سیستم بهداشت عمومی دانمارک هستید، ویزیت پزشک رایگان است، داروهای تجویزی اینگونه نیستند و باید برای آنها چیزی از جیب خود بپردازید، البته نه به اندازه ای که ممکن است برای مثال در ایالات متحده بپردازید.

با این حال، بسیاری از خارجی‌ها متوجه شده‌اند که پزشکان دانمارکی به اندازه پزشکان در کشورهای خود با نسخه رایگان نیستند.

به عنوان مثال، شکایت دائمی شهروندان بین المللی این است که پزشکان دانمارکی تمایلی به تجویز آنتی بیوتیک ندارند. این به این دلیل است که آنها در مورد ایجاد مقاومت آنتی بیوتیکی نگران هستند.

پزشکان دانمارکی آنتی‌بیوتیک‌ها را برای عفونت‌های باکتریایی ارائه می‌کنند، اما نه برای آنفولانزا یا سایر بیماری‌های ویروسی یا فقط موارد تصادفی که مردم درخواست می‌کنند.

من دیده ام که برخی از افراد بین المللی این روش را اشتباه گرفته و بسیار عصبانی شده اند. یک زن به من گفت که چون او “فقط یک پناهنده” است، پزشک دانمارکی او “داروهای خوب” را به او نمی دهد.

ارسالش نکن

داروی خواب یکی دیگر از داروهایی است که در دانمارک به سختی به دست می آید، جایی که حتی ملاتونین نیاز به نسخه دارد. اگر اصلا بتوانید قرص های خواب آور را با نسخه تهیه کنید، این قرص ها به مقدار بسیار محدود مثلاً دو هفته تجویز می شوند و پزشک مصرف آن ها را کنترل می کند. به دست آوردن دستور العمل های تکراری می تواند بسیار دشوار باشد. دانمارکی ها بر این باورند که به جای مصرف قرص، باید علت اصلی مشکلات خواب خود را برطرف کنید.

اکنون ممکن است به این فکر کنید که فقط می توانید این چیزها را از خارج از کشور سفارش دهید یا از یک دوست بخواهید آنها را برای شما ارسال کند.

این یک اشتباه خواهد بود. تیم گمرک دانمارک در یافتن داروهای ارسالی در بسته ها و پاکت ها، حتی از اتحادیه اروپا، بسیار کارآمد است. شما جریمه ای دریافت خواهید کرد، جریمه ای به اندازه ای که در صورت رسیدن به این حد، درخواست شما برای اقامت دائم و شهروندی رد شود.

اگر به دانمارک سفر می‌کنید، می‌توانید داروهای نسخه‌ای را برای استفاده شخصی بیاورید و معمولاً می‌توانید داروهای بدون نسخه را که در کشور شما به فروش می‌رسد، البته در مقادیر کم، بیاورید.

شاید زمانی که سرماخوردگی یا آنفولانزا شدید، مادرتان همیشه به شما معجون بدون نسخه می‌خورد. احتمالاً می توانید مقدار محدودی را بدون هیچ مشکلی با خود در چمدان خود حمل کنید.

فروش داروهای گران قیمت به افراد دیگر

من در مورد افرادی که به دانمارک نقل مکان می کنند و به یک داروی تجویزی خاص تکیه می کنند نمی پردازم. گاهی اوقات می توانید آن را از اینجا دریافت کنید، گاهی اوقات نمی توانید، و گاهی اوقات با یک نسخه عمومی ارزان تر گول می خورید. همه چیز به شانس شما، پزشک و آنچه مقامات بهداشت دانمارک تایید کرده اند بستگی دارد.

این یک سیستم با بودجه عمومی است، بنابراین آنها تمام تلاش خود را می کنند تا از داروهای گران قیمت اجتناب کنند. (من در اینجا متذکر می شوم که بخش عمده ای از رونق دانمارک بر اساس فروش داروهای گران قیمت به کشورهای دیگر است.)

اما به طور کلی، دیدگاه دانمارکی این است که هر چه مواد مخدر کمتر باشد، بهتر است. البته به جز کافئین – این کشور از قهوه و نوشیدنی های انرژی زا استفاده می کند.

و الکل، پرمصرف ترین و پرمصرف ترین ماده مخدر در دانمارک، که بالاترین میزان مصرف زیاد الکل را در اروپا دارد.دیدگاهتان را بنویسید