چین کریس وو ستاره چینی-کانادایی را به ۱۳ سال زندان محکوم کرد


پکن (AP) – دادگاهی در چین روز جمعه کریس وو، ستاره پاپ چینی-کانادایی را به اتهام تجاوز جنسی به 13 سال زندان محکوم کرد.

دادگاه منطقه چائویانگ پکن اعلام کرد که وو به دلیل تجاوز جنسی در سال 2020 به 11 سال و 6 ماه زندان محکوم شد و به دلیل “جرم تجمع جمعیت برای مشارکت در هرج و مرج جنسی” در یک رویداد در سال 2018 که در آن او و دیگران به دو نفر تجاوز کردند، به یک سال و 10 ماه زندان محکوم شد. زنانی که مست کرده بودند

دادگاه گفت که سه قربانی این پرونده تجاوز جنسی نیز مست بوده اند و نمی توانند رضایت دهند.

در این بیانیه آمده است که با مجموع 13 سال حبس موافقت شده است و وو پس از گذراندن دوران محکومیت خود بلافاصله اخراج خواهد شد.

دادگاه در بیانیه ای آنلاین گفت: «با توجه به واقعیات … ماهیت، شرایط و پیامدهای زیانبار جرم، دادگاه حکم فوق را صادر کرد.

یک دیپلمات کانادایی برای شنیدن این حکم در دادگاه حضور داشت.

وو همچنین به دلیل فرار مالیاتی به دلیل گزارش نکردن انبوه درآمدهای خود از اجراها، تبلیغات و سایر منابع درآمد، با جریمه 600 میلیون یوان (83.7 میلیون دلار) سیلی شد.

دادگاه ژوئن 32 ساله عضو سابق گروه کره جنوبی EXO برای محافظت از حریم خصوصی قربانیان برای عموم بسته شد.

بر اساس بیانیه پلیس در آن زمان، وو از آگوست 2021 در حالی بازداشت شده است که پلیس در پاسخ به نظرات آنلاین مبنی بر اینکه او “زنان جوان را مکرراً فریب می دهد” برای داشتن رابطه جنسی، تحقیقاتی را انجام می دهد.

در آن سال، یک نوجوان او را متهم کرد که در حال مستی با او رابطه جنسی داشته است. وو که در زبان چینی با نام وو ییفان شناخته می شود، این اتهام را رد کرد.

سپس این نوجوان گفت که هفت زن دیگر با او تماس گرفتند و گفتند که وو آنها را با وعده های شغلی و فرصت های دیگر اغوا کرده است. او گفت برخی از آنها زیر 18 سال بودند.

مجازات تجاوز جنسی سه تا 10 سال حبس است، اگرچه موارد استثنایی ممکن است منجر به احکام شدیدتر تا اعدام شود. اتهام دومی که وو با آن روبرو شده است تا پنج سال حبس دارد.

وو در گوانگژو در چین و در ونکوور، بریتیش کلمبیا بزرگ شد.


دیدگاهتان را بنویسید