هک کریپتو در سال 2022 رکورد 3.8 میلیارد دلار را به سرقت برد که توسط گروه های کره شمالی رهبری می شد


نوشته جاش اسمیت

سئول (رویترز) – یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین مستقر در ایالات متحده در گزارشی اعلام کرد که سال گذشته بدترین سال برای سرقت ارزهای دیجیتال بوده است، به طوری که هکرها بیش از 3.8 میلیارد دلار سرقت کردند که در راس آنها مهاجمان مرتبط با کره شمالی بودند که بیش از هر زمان دیگری موفق به کسب درآمد شدند. روز چهارشنبه

گزارش Chainalysis نشان می‌دهد که فعالیت‌های هکری در طول سال با افزایش‌های شدید در ماه‌های مارس و اکتبر، “نزول و جریان” داشته است. در این گزارش آمده است که اکتبر با 775.7 میلیون دلار سرقت در 32 حمله جداگانه، بزرگترین ماه برای هک کردن ارزهای دیجیتال بوده است.

بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022 به دلیل کاهش ریسک پذیری و سقوط شرکت های مختلف ارزهای دیجیتال، دچار رکود شد. سرمایه‌گذاران با زیان‌های زیادی مواجه شدند و تنظیم‌کننده‌ها درخواست‌ها برای حمایت بیشتر از مصرف‌کننده را افزایش دادند.

در آن زمان، Chainalysis و سایر شرکت‌ها به رویترز تأیید کردند که حساب‌های مرتبط با کره شمالی میلیون‌ها دلار از ارزش خود را از دست داده‌اند.

اما این مانع هکرها نشد.

بر اساس این گزارش، هکرهای مرتبط با کره شمالی مانند آنهایی که در سندیکای مجرمان سایبری Lazarus Group هستند، پرکارترین هکرهای ارزهای دیجیتال بوده اند و در سال گذشته در حملات متعددی به ارزش 1.7 میلیارد دلار به سرقت برده اند.

در این بیانیه آمده است: «در سال 2022، آنها رکوردهای سرقت خود را شکستند.

کره شمالی اتهامات هک یا سایر حملات سایبری را رد کرده است.

به گفته گروهی از کارشناسان ناظر بر تحریم‌های سازمان ملل، کره شمالی به طور فزاینده‌ای برای تامین مالی برنامه‌های موشکی و تسلیحات هسته‌ای خود به هک متکی بوده است، به‌ویژه که تجارت اعلام شده عمومی تحت تحریم‌ها و قرنطینه‌های COVID-19 کاهش یافته است.

Chainalysis می‌گوید: «این که بگوییم هک ارزهای دیجیتال بخش قابل‌توجهی از اقتصاد کشور است طولانی نیست.

برای اولین بار در سال گذشته، مجری قانون آمریکا 30 میلیون دلار از وجوه سرقت شده از هکرهای مرتبط با کره شمالی را کشف و ضبط کرد.

Chainalysis پیش‌بینی کرد: «این هک‌ها با گذشت سال سخت‌تر و کم‌ثمرتر خواهند شد.

در این گزارش آمده است که اهداف “مالی غیرمتمرکز” یا DeFi، بخش پررونق در بخش ارزهای دیجیتال، بیش از 82 درصد از ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده در سال 2022 را تشکیل می دهند.

برنامه‌های DeFi، که بسیاری از آن‌ها بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شوند، پلتفرم‌های مالی هستند که امکان وام‌دهی با ارز دیجیتال را در خارج از بانک‌های سنتی فراهم می‌کنند.

Chainalysis در ژانویه اعلام کرد که در سال گذشته شاهد رکورد بی‌سابقه تراکنش‌های رمزنگاری مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی بودیم که به 20.1 میلیارد دلار رسید.

(گزارش توسط جاش اسمیت، ویرایش توسط لوئیز هیونز)


دیدگاهتان را بنویسید