هانت رقابت ها پیش بینی دیده بان از ضربه 4 درصدی برگزیت به اقتصاد بریتانیا


(بلومبرگ) — جرمی هانت صدراعظم خزانه داری با پیش بینی ناظر مالی بریتانیا مبنی بر اینکه برگزیت اندازه اقتصاد را کاهش می دهد مخالفت کرد و گفت که جدایی از اتحادیه اروپا در واقع می تواند بریتانیا را ثروتمندتر کند.

بیشترین خوانده شده از بلومبرگ

هانت روز پنجشنبه در مصاحبه ای با اسکای نیوز در پاسخ به سوالی درباره پیش بینی دفتر مسئولیت بودجه در مورد برگزیت 4 درصدی گفت: آنچه من نمی پذیرم این است که تأثیر بلندمدت آن تصمیم فقیرتر کردن ما خواهد بود. نسبت به ماندن در اتحادیه اروپا ضربه خورد. من 4 درصد را قبول ندارم.

هانت گفت که این پیش‌بینی مزایای بالقوه اصلاحات نظارتی را که دولت بریتانیا در نظر دارد انجام دهد، با اشاره به حوزه‌هایی مانند داروهای جدید و هوش مصنوعی در نظر نمی‌گیرد. اظهارات او در زمانی است که شواهد فزاینده ای از آسیب اقتصادی ناشی از برگزیت – از طریق موانع تجاری بالاتر با بزرگترین شریک تجاری بریتانیا – و در حالی که بریتانیایی ها نشانه هایی از پشیمانی نشان می دهند.

بیشتر بخوانید: با از بین رفتن آزادی های وعده داده شده، بریتانیا به دنبال مزایای برگزیت است

هانت گفت: “فرصت های بزرگی برای ما وجود دارد که بسیار بیشتر از آنچه در غیر این صورت می بودیم ثروتمند شویم.” “توانایی تنظیم مقررات خود به این معنی است که می توانید برخی از آن کارها را به گونه ای انجام دهید که ممکن نبود.”

از زمان رأی گیری برگزیت در سال 2016، دولت بریتانیا هنوز تغییرات قانونی عمده ای را با مزایای قابل توجه برای مشاغل ارائه نکرده است. در عوض، شرکت‌ها مجبور شده‌اند با هزینه‌های کاغذبازی بالاتر در تجارت، بازار کار فشرده‌تر ناشی از کاهش مهاجرت اتحادیه اروپا و کاهش پوند افزایش هزینه‌های واردات دست و پنجه نرم کنند. برگزیت همچنین هزینه سیاسی تشدید تنش ها در ایرلند شمالی و آسیب رساندن به روابط دیپلماتیک با اتحادیه اروپا داشته است.

این هفته، هانت گفت که می‌خواهد به توافق تجاری بدون تعرفه و سهمیه صفر با اتحادیه اروپا که توسط بوریس جانسون امضا شده است، پایبند بماند و گزارش‌هایی مبنی بر اینکه بریتانیا در حال بررسی روابط نزدیک‌تر و به سبک سوئیسی با این اتحادیه است را رد کرد.

هانت در پاسخ به سوالی درباره رابطه اتحادیه اروپا با سوئیس که در ازای پرداخت به بودجه اتحادیه اروپا و سایر امتیازات، دسترسی بیشتری به بازار دارد، به اسکای گفت: «این معامله مناسبی برای بریتانیا نیست. ما به عنوان یک کشور مستقل و مستقل مقررات متفاوتی را دنبال خواهیم کرد.»

بیشترین خوانده شده از بلومبرگ بیزینس ویک

© 2022 بلومبرگ LP


دیدگاهتان را بنویسید