نشست چین و کشورهای عربی ماه آینده در عربستان سعودی برگزار می شود


(بلومبرگ) —

بیشترین خوانده شده از بلومبرگ

چین و کشورهای عربی اوایل ماه آینده نشستی را در عربستان سعودی برگزار خواهند کرد و این احتمال را ایجاد می‌کند که شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین برای اولین بار در نزدیک به هفت سال گذشته از این شریک کلیدی انرژی دیدار کند.

بر اساس بیانیه ای که روز سه شنبه در وب سایت کنسولگری منتشر شد، لی زوهانگ، سرکنسول چین در دبی، گفت که این گردهمایی در اوایل دسامبر برگزار خواهد شد. در این بیانیه جزئیات دیگری ارائه نشده است.

بر اساس بیانیه جداگانه وزارت خارجه در مورخه نوامبر، این نماینده به یک روزنامه در امارات متحده عربی گفت که این اجلاس شامل تبادلات چهره به چهره بین رهبران چین و کشورهای عربی خواهد بود. 4.

شی احتمالاً از سفر به عربستان سعودی برای تقویت روابط استفاده خواهد کرد، زیرا آخرین سفر او در ژانویه 2016 بود. بر اساس داده های گمرکی از شماره شماره جهان، عربستان سعودی در ماه اکتبر پیش از روسیه بزرگترین منبع نفت خارجی چین بود. 2 اقتصاد.

گزارش‌هایی در ماه مارس منتشر شد مبنی بر اینکه چین و عربستان سعودی دوباره در حال مذاکره برای حل و فصل معاملات نفتی به یوان هستند، موضوعی که دو کشور به مدت شش سال در مورد آن بحث کرده‌اند. این تغییر دلار را که مدت‌ها ارز پیش‌فرض برای قیمت‌گذاری قراردادهای انرژی در سراسر جهان بوده، کاهش می‌دهد و اهمیت دلار آمریکا را افزایش می‌دهد و نفوذ ژئوپلیتیک واشنگتن را تقویت می‌کند.

تحلیلگران ارز در آن زمان گفتند که توافق بین پکن و ریاض احتمالاً تا حدودی دور از ذهن است.

شی در ماه آوریل طی تماسی تلفنی به محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور گفت که پکن «اولویت خود را بر تعمیق روابط با ریاض قرار می دهد و خواهان همکاری «سطح بالا» در زمینه انرژی، تجارت و صنایع با فناوری پیشرفته است.

پکن به دنبال تعمیق روابط با کشورهای خاورمیانه است، جایی که فرصتی برای به چالش کشیدن ایالات متحده و گسترش فرصت های اقتصادی می بیند. سال گذشته، پکن یک چارچوب همکاری 25 ساله با ایران امضا کرد که موضوع تحریم های واشنگتن به دلیل برنامه هسته ای این کشور است.

بیشترین خوانده شده از بلومبرگ بیزینس ویک

© 2022 بلومبرگ LP


دیدگاهتان را بنویسید