میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا برای مذاکره در دسامبر به چین سفر می کند. 1


بروکسل (AP) – رئیس شورای اتحادیه اروپا، چارلز میشل، هفته آینده برای گفتگو با رئیس جمهور شی جین پینگ برای رسیدگی به عدم تعادل اقتصادی بین دو غول تجاری و روابط این کشور آسیایی با روسیه و همسایه تایوان، به چین سفر خواهد کرد.

بازدید یک روزه در دسامبر مقامات روز پنجشنبه گفتند که 1 به دنبال یافتن تعادلی بین تمایل اتحادیه اروپا برای صادرات بیشتر به چین و نیاز به قاطعیت با پکن در دفاع از دموکراسی و آزادی های اساسی است. در طول سال های گذشته، با افزایش نفوذ چین در جهان، اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای این کشور را به عنوان یک رقیب استراتژیک می بیند.

همچنین پس از سفر انفرادی اویف شولز صدراعظم آلمان به چین در اوایل ماه جاری، این فرصتی برای نشان دادن چهره متحد بلوک 27 کشور خواهد بود.

در این دیدار، شولز از چین خواست تا نفوذ خود را بر روسیه اعمال کند و نگرانی‌های مربوط به حقوق بشر را مطرح کرد. میشل تلاش خواهد کرد تا در این سفر پیشرفت کند، زیرا اتحادیه اروپا به دنبال ایستادگی در برابر چینی که به طور فزاینده ای مدعی و مستبد است.

این سفر همچنین در بحبوحه تنش های شدید بر سر تایوان و به دنبال گزارش سازمان ملل انجام می شود که می گوید نقض حقوق بشر چین علیه اویغورها و سایر گروه های قومی در منطقه سین کیانگ ممکن است جنایت علیه بشریت باشد.

از سوی دیگر، میشل به دنبال بهبود جایگاه اقتصادی اتحادیه اروپا در عرصه اقتصادی است.

در حال حاضر، اتحادیه اروپا کسری تجاری سالانه در کالاها و خدمات بالغ بر 230 میلیارد یورو دارد.

اتحادیه اروپا به طور خاص به دنبال کاهش وابستگی خود به چین برای تجهیزات فنی و مواد معدنی خام مورد استفاده در ساخت اقلامی مانند ریزتراشه ها، باتری ها و پنل های خورشیدی است.

به دلیل محدودیت های سختگیرانه COVID-19 که هنوز در چین وجود دارد، این بازدید فقط به یک روز محدود شد.


دیدگاهتان را بنویسید