میان‌دوره‌ای عاری از هرج و مرج و هرج‌ومرج، زیرا کارشناسان رای‌گیری به سال 2024 نگاه می‌کنند


قبل از روز انتخابات، نگرانی در مورد هرج و مرج احتمالی در صندوق های رای افزایش یافت.

مقامات انتخاباتی درباره ناظران نظرسنجی که غرق در تئوری‌های توطئه شده بودند و به دروغ ادعا می‌کردند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا عملاً در انتخابات 2020 شکست نخورده، هشدار دادند. دموکرات‌ها و گروه‌های حقوق رای نگران تأثیرات قوانین انتخاباتی جدید در برخی از ایالت‌های تحت کنترل جمهوری‌خواهان بودند که جو بایدن، رئیس‌جمهور آن را «جیم کرو ۲.۰» توصیف کرد. سازمان‌های مجری قانون تهدیدات احتمالی را در پای صندوق‌های رای زیر نظر داشتند.

با این حال، روز انتخابات، و هفته‌های رای‌گیری زودهنگام قبل از آن، تقریباً بدون مشکل گذشت. برخی گزارش‌ها مبنی بر اخلال ناظران نظرسنجی در رای‌گیری وجود داشت، اما آنها پراکنده بودند. گروه‌هایی از نیروهای بیدار مسلح شروع به نظارت بر تعداد انگشت شماری از صندوق‌های رای در آریزونا کردند تا اینکه یک قاضی به آنها دستور داد تا دور بمانند تا اطمینان حاصل شود که رای‌دهندگان را مرعوب نمی‌کنند. و اگرچه ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا تأثیر کامل آن‌ها مشخص شود، قوانین رأی‌گیری با حمایت حزب جمهوری‌خواه که پس از انتخابات ۲۰۲۰ وضع شده‌اند، به نظر نمی‌رسد که اختلالات عمده‌ای را در جریان انتخابات مقدماتی ماه مارس در تگزاس ایجاد کند.

امبر مک‌رینولدز، مدیر سابق انتخابات دنور که به تعدادی از سازمان‌های حقوق رای مشاوره می‌دهد، می‌گوید: «کل اکوسیستم از بسیاری جهات پس از سال 2020 انعطاف‌پذیرتر شده است. تلاش های زیادی برای اطمینان از اینکه همه چیز به خوبی پیش می رود، صورت گرفته است.»

حتی اگر بدترین ترس برخی از کارشناسان رای گیری محقق نشد، برخی از رای دهندگان همچنان انواع خطاهای معمولی را که در مقیاس کوچک در هر انتخابات رخ می دهد، تجربه کردند. بسیاری از آنها به طور نامتناسبی بر سر رای دهندگان سیاه پوست و اسپانیایی تبار قرار گرفتند.

امیر بدات از صندوق دفاع قانونی NAACP گفت: “کارها بهتر از حد انتظار پیش رفت. اما باید با یک هشدار بگوییم: انتظارات ما پایین است.”

بدات گفت که سازمان او صف های طولانی را در محل های مختلف رای گیری از کارولینای جنوبی تا تگزاس ثبت کرده است.

مشکلات خاصی در شهرستان هریس، تگزاس، شامل هیوستون وجود داشت. کمبود برگه‌های رای کاغذی و حداقل یکی از محل‌های رای‌گیری با تأخیر باز شد، منجر به صف‌های طولانی شد و باعث شد مقامات جمهوری‌خواه این ایالت تحقیقاتی را در این شهرستان عمدتاً دموکرات انجام دهند.

این تحقیقات تا حدی بازتابی از این است که چگونه معضلات رای گیری در روز انتخابات به طور فزاینده ای بر سر رای دهندگان جمهوری خواه که از استفاده از برگه های رای پستی یا استفاده از رای گیری حضوری زودهنگام توسط ترامپ و متحدانش منصرف شده اند، می افتد. اما این یک مشکل بسیار متفاوت با تگزاس در جریان مقدماتی ماه مارس است.

سپس، یک قانون جدید بحث‌برانگیز رای‌گیری که الزامات مربوط به برگه‌های رای پستی را افزایش داد، منجر به رد شدن حدود 13 درصد از این برگه‌ها شد که در مقایسه با سایر انتخابات بسیار بیشتر است. این یک نشانه شوم برای موجی از قوانین جدید بود که پس از شکست ترامپ در برابر بایدن و ادعاهای نادرست در مورد رای گیری پستی تصویب شد، اما هیچ مشکلی در این مقیاس برای انتخابات عمومی گزارش نشده است.

تگزاس طراحی برگه های رای پستی خود را تغییر داد، که بسیاری از مشکلات رای دهندگان را برای قرار دادن اطلاعات شناسایی در محل مناسب حل کرد. به نظر نمی‌رسد سایر ایالت‌هایی که مقررات مربوط به رای‌گیری را اضافه کرده‌اند، مشکلات گسترده‌ای داشته باشند، اگرچه گروه‌های حقوق رای و تحلیل‌گران می‌گویند که بررسی داده‌ها هفته‌ها طول می‌کشد تا تاثیرات این قوانین مشخص شود.

مرکز عدالت برنان در دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک در حال جمع‌آوری داده‌ها است تا مشخص کند آیا قوانین جدید رأی‌گیری در ایالت‌هایی مانند جورجیا به کاهش مشارکت در رأی‌دهندگان سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار کمک کرده است یا خیر.

ارقام اولیه نشان می‌دهد که مشارکت امسال نسبت به آخرین انتخابات میان‌دوره‌ای چهار سال پیش در فلوریدا، جورجیا، آیووا و تگزاس – چهار ایالتی که از زمان انتخابات 2020 محدودیت‌های رای‌گیری قابل توجهی را تصویب کرده‌اند – کمتر بوده است، اگرچه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

ریک هاسن، کارشناس قانون انتخابات در دانشکده حقوق دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، می گوید: «از نظر تجربی، قضاوت درباره نوع تأثیر این قوانین بر میزان مشارکت دشوار است، زیرا عوامل زیادی در مشارکت مشارکت دارند. شما همچنین در طرف دموکرات اغراق زیادی دارید مبنی بر اینکه هر نوع تغییر در قوانین رای‌گیری تاثیرات عمده‌ای بر انتخابات می‌گذارد، که ثابت شده است.

به عنوان مثال، در جورجیا، جمهوری خواهان درخواست برای برگه های رای پستی پس از انتخابات 2020 را پیچیده تر کردند – از جمله، رای دهندگان را ملزم کردند که شماره گواهینامه رانندگی یا نوع دیگری از شناسایی خود را به جای امضا درج کنند. این ممکن است یکی از دلایلی باشد که امسال محبوبیت رای گیری حضوری زودهنگام در ایالت افزایش یافت و میزان مشارکت در آن نسبت به سال 2018 فقط اندکی کاهش یافت.

جیسون اسنید، مدیر اجرایی پروژه محافظه کار Honest Elections، که از قوانین سختگیرانه‌تر رأی‌گیری حمایت می‌کند، گفت که مشارکت نسبتاً قوی در انتخابات میان‌دوره‌ای نشان می‌دهد که ترس از مقررات جدید رأی‌گیری بیش از حد افزایش یافته است.

اسنید گفت: «ما در انتهای انتخاباتی هستیم که قرار بود پایان دموکراسی باشد، اما اینطور نبود.

ناظران نظرسنجی یکی از نگرانی های مهم گروه های حقوق رای و مقامات انتخاباتی بودند که به روز انتخابات می روند. نمایندگان دو حزب بزرگ سیاسی بخش کلیدی هر فرآیند انتخاباتی امن هستند، ناظران معتبری که می توانند به نقض قوانین اعتراض کنند.

اما امسال، گروه‌های همسو با نظریه‌پردازان توطئه که پیروزی بایدن در سال 2020 را به چالش کشیدند، به شدت ناظران نظرسنجی را جذب کردند و برخی از ایالت‌ها گزارش دادند که داوطلبان متجاوز باعث ایجاد اختلال در انتخابات مقدماتی شدند. اما در نوامبر مشکلات کمتری وجود داشت.

در کارولینای شمالی، جایی که چندین شهرستان در انتخابات مقدماتی ماه مه مشکلاتی را با ناظران نظرسنجی گزارش کرده بودند، هیئت انتخابات ایالتی 21 مورد سوء رفتار در صندوق‌های رای در انتخابات عمومی را گزارش کرد، که بیشتر آنها در دوره رای‌گیری اولیه و حضوری و توسط اعضای کمپین‌ها انجام شد. به جای ناظران نظرسنجی. ناظران مسئول هشت مورد از این حوادث بودند.

کارشناسان رأی‌دهی به طرز خوشایندی متعجب بودند که دیگر مشکلاتی برای ناظران نظرسنجی وجود ندارد، و این دومین انتخابات عمومی متوالی بود که تهدید ناظران متجاوز جمهوری‌خواه محقق نشد.

“به نظر می رسد این افزایش نسبت به سال 2020 باشد. آیا افزایش کمی است؟ مایکل مک دونالد، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه فلوریدا گفت: بله. این هنوز یک دوره خشک برای سال 2024 است و ما نمی توانیم کاملاً گارد خود را ناامید کنیم.

یکی از سازمان دهندگان اصلی تلاش ناظران نظرسنجی، کلتا میچل، یک وکیل کهنه کار جمهوری خواه در انتخابات بود که در یک ژانویه به ترامپ پیوست. در 2، 2020، با مقام ارشد انتخابات گرجستان تماس بگیرید، زمانی که رئیس جمهور از ایالت خواست که آرای کافی برای اعلام برنده شدن او بیابد. سپس میچل سازمانی را برای آموزش داوطلبانی راه اندازی کرد که می خواستند مراقب مقامات انتخاباتی باشند، که به عنوان محرک افزایش ناظران نظرسنجی تلقی می شد.

میچل گفت که انتخابات نسبتاً آرام دلیلی بر این است که گروه هایی مانند او به جای ایجاد اختلال صرفاً به سلامت انتخابات توجه داشتند.

میچل در نشریه آنلاین محافظه کار فدرالیست نوشت: «هر آموزش انجام شده توسط ما که چنین آموزش هایی را انجام می دهیم شامل آموزش هایی در مورد رفتار بود، و اینکه آنها باید «مسالم، قانونمند، صادق» باشند. «با این حال، بدون شواهد، هر چه به روز انتخابات نزدیک‌تر می‌شدیم، تیترها هیستریک‌تر می‌شدند و در مورد خشونت در صندوق‌های رای هشدار می‌دادند که ناشی از تماشای بیش از حد ناظران روند بود. این اتفاق نیفتاد.»

گروه‌های حقوق رای می‌گویند که از تحقق ترس‌هایشان خلاص شده‌اند، اما می‌گویند تهدیدات علیه دموکراسی در افق ۲۰۲۴ باقی می‌ماند – به‌ویژه با اعلام ترامپ مبنی بر اینکه دوباره نامزد می‌شود. وندی ویزر، کارشناس رای گیری و انتخابات در مرکز برنان، موافق است که همه چیز به طور کلی نرمتر از حد انتظار پیش رفت.

ویزر گفت: «به طور کلی، خرابکاری اتفاق نیفتاد. فکر نمی‌کنم این بدان معنا باشد که ما در وضعیت روشن هستیم.»


دیدگاهتان را بنویسید