ماسک می گوید اعطای «عفو» به حساب های تعلیق شده توییتر


سن فرانسیسکو (AP) – ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، پنجشنبه گفت که برای حساب‌های تعلیق شده «عفو» اعطا می‌کند، که کارشناسان ایمنی آنلاین پیش‌بینی می‌کنند که باعث افزایش آزار و اذیت، سخنان نفرت‌انگیز و اطلاعات نادرست خواهد شد.

اعلام این میلیاردر پس از آن منتشر شد که او در یک سوال پرسید نظرسنجی در جدول زمانی او برای رای دادن به بازگرداندن پست گذاشته شد برای حساب هایی که “قانون را زیر پا نمی گذارند یا درگیر هرزنامه های فاحشی نیستند.” رای بله 72 درصد بود.

«مردم صحبت کرده اند. عفو از هفته آینده آغاز می شود. ماسک با استفاده از یک عبارت لاتین به معنای «صدای مردم، صدای خدا» در توییتی نوشت: Vox Populi، Vox Dei.

ماسک پس از پست یک نظرسنجی مشابه در آخر هفته گذشته قبل از بازگرداندن حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، که توییتر آن را به دلیل تشویق به ژانویه ممنوع کرده بود، از همان عبارت لاتین استفاده کرد. 6، 2021، شورش کاپیتول. ترامپ گفته است که به توییتر بازنخواهد گشت اما حساب کاربری خود را حذف نکرده است.

چنین نظرسنجی های آنلاین چیزی جز علمی هستند و به راحتی می توانند تحت تأثیر ربات ها قرار بگیرند.

در یک ماه از زمانی که ماسک کنترل توییتر را به دست گرفت، گروه‌هایی که این پلتفرم را برای سخنرانی‌های نژادپرستانه، ضدیهودی و سایر سخنان سمی رصد می‌کنند، می‌گویند که این پلتفرم در میدان عمومی بالفعل جهان در حال افزایش است. که شامل الف است افزایش خشونت نژادپرستانه از بازیکنان جام جهانی که گفته می شود توییتر در مورد آن عمل نکرده است.

افزایش محتوای مضر تا حد زیادی به دلیل بی نظمی پس از تصمیم ماسک برای اخراج نیمی از نیروی کار 7500 نفری شرکت، اخراج مدیران ارشد و سپس ایجاد یک سری اولتیماتوم است که صدها نفر دیگر را وادار به ترک کار کرد. همچنین تعداد نامحدودی از پیمانکاران مسئول تعدیل محتوا رها شدند. در میان کسانی که به دلیل عدم ایمان به تمایل ماسک برای جلوگیری از انتقال توییتر به هرج و مرج سخنرانی های کنترل نشده استعفا دادند. یوئل راث، رئیس امنیت و اعتماد توییتر بودند.

تبلیغ‌کنندگان بزرگ نیز این پلتفرم را رها کرده‌اند.

در اکتبر ماسک در 28 روز پس از به دست گرفتن کنترل، توییت کرد که تا زمانی که توییتر یک «شورای تعدیل محتوا» با دیدگاه‌های مختلف تشکیل دهد که موارد را بررسی می‌کند، هیچ حساب کاربری تعلیقی بازگردانده نمی‌شود.

روز سه‌شنبه، او گفت که از این وعده سرپیچی می‌کند، زیرا به اصرار «ائتلاف بزرگی از گروه‌های فعال سیاسی-اجتماعی» که بعداً با درخواست از تبلیغ‌کنندگان که حداقل به‌طور موقت به توییتر اعطا نکنند، «توافق را شکستند» موافقت کرد. کسب و کار.

یک روز قبل، توییتر حساب شخصی نماینده راست افراطی را بازگرداند. مارجوری تیلور گرین، که در ژانویه به دلیل نقض سیاست‌های اطلاعات نادرست این پلتفرم درباره COVID ممنوع شد.

در همین حال، ماسک در توییتر با چهره‌های راست‌گرا به طور فزاینده‌ای بداخلاق شده است. او قبل از انتخابات میان دوره ای آمریکا در این ماه از مردم “مستقل” خواست که به جمهوری خواهان رای دهند.

گزارشی از اتحادیه اروپا که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که بررسی محتوای نفرت‌انگیز توییتر بیشتر طول می‌کشد و امسال کمتر از سال 2021 آن را حذف کرد. این گزارش بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده در بهار – قبل از اینکه ماسک توییتر را تصاحب کند – به عنوان بخشی از ارزیابی سالانه از انطباق پلتفرم های آنلاین با قوانین رفتاری بلوک در مورد اطلاعات نادرست. این نشان داد که توییتر بیش از نیمی از اعلان‌هایی را که درباره سخنان مشوق تنفر غیرقانونی دریافت کرده بود، در عرض 24 ساعت ارزیابی کرده است که نسبت به 82 درصد در سال 2021 کاهش یافته است.
دیدگاهتان را بنویسید