در حالی که «آزادی‌های» وعده داده شده از بین می‌رود، بریتانیا به دنبال مزایای برگزیت است


(بلومبرگ) — ریشی سوناک پس از اینکه کارمندان ارشد دولتی از وی خواستند تا “آتش” برنامه ریزی شده قوانین مربوط به عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا را به تعویق بیندازد، با تصمیم ظریف دیگری برای برگزیت روبرو می شود.

بیشترین خوانده شده از بلومبرگ

درخواست مقامات برای تغییر مهلت فعلی 2023 برای حذف حدود 4000 قانون اتحادیه اروپا از کتاب اساسنامه بریتانیا به مدت سه سال برای نخست‌وزیر سردرد است، که در تابستان گفت این قانون می‌تواند ظرف 100 روز لغو یا بازنگری شود.

اگر نخست‌وزیر تسلیم خواسته‌های مقامات خود شود – که می‌گویند این کار به سادگی نمی‌تواند به این کوتاهی انجام شود – خطر بیگانه‌کردن طرفداران برگزیت در محافظه‌کاران حاکم مانند جاکوب ریس-موگ را به دنبال دارد که خرد کردن این قانون برای اوست. تقاضایی که به وضعیت توتمی رسیده است.

برای نخست‌وزیر، طرفدار برگزیت که رابطه‌ای ناآرام با جناح راست رای‌دهنده حزبش دارد، این خطر را دارد که به این استدلال که اکثر محافظه‌کاران نمی‌خواهند آن را قبول کنند، اهمیت بیشتری می‌دهد: یافتن مزایای مشهود برگزیت دشوار به نظر می‌رسد.

داده‌های این هفته نشان می‌دهد که با وجود وعده‌های همه‌پرسی مبنی بر اینکه طلاق اتحادیه اروپا به بریتانیا اجازه می‌دهد کنترل مرزهای خود را دوباره به دست بگیرد و تعداد مهاجران را کاهش دهد، در اولین سال رژیم بریتانیا پس از برگزیت به رکوردی رسیده است. توافق تجاری آمریکا که زمانی توسط نخست وزیر سابق بوریس جانسون به عنوان جایزه بزرگ برگزیت مطرح می شد، در هیچ کجای چشم انداز نیست، و سوناک هفته گذشته حتی به خود زحمت نداد که آن را در دیدار با جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن در اجلاس G-20 مطرح کند. اندونزی.

بیشتر شبیه سوئیس؟

و بریتانیا همچنان با اتحادیه اروپا بر سر اجرای توافقی که جانسون با آن مذاکره کرده است، به دلیل بار اضافی که بر تجارت بین ایرلند شمالی و بقیه بریتانیا تحمیل می کند، مخالف است.

با برگزیت که منجر به افزایش تشریفات اداری برای مشاغلی شد که با این اتحادیه تجارت می کنند، ساندی تایمز گزارش داد که دولت به دنبال روابط تجاری نزدیکتر با اتحادیه اروپا مشابه روابط اتحادیه با سوئیس است.

هم سوناک و هم جرمی هانت، وزیر خزانه داری، مجبور شدند این موضوع را انکار کنند، علیرغم اینکه چندین مقام ارشد دولتی به بلومبرگ تأیید کردند که هانت به طور خصوصی در این زمینه صحبت کرده است.

دورنمای کمی وجود دارد که دولت بریتانیا در مورد توافق جانسون برگزیت قبل از انتخابات بعدی که در دو سال آینده برگزار می شود، مذاکره کند، زیرا این موضوع از نظر سیاسی بسیار سمی است. پیوستن به اتحادیه اروپا برای آینده قابل پیش‌بینی از کارت خارج می‌شود، و حتی یک رابطه به سبک سوئیس خطوط قرمز متعددی را برای طرفداران برگزیت، از جمله کمک به بودجه اتحادیه اروپا، نیاز به پیروی از برخی قوانین آن، و پذیرش حرکت آزاد نیروی کار عبور می‌کند. .

موج مهاجرت

شواهد روزهای اخیر در مورد اینکه آیا دولت سوناک واقعاً معتقد است می تواند برخی از “آزادی های” فرضی را که طرفداران برگزیت می گفتند با خروج از اتحادیه اروپا ممکن می شود را تضمین کند، تردید ایجاد می کند.

مهاجرت نمونه‌ای است. در حالی که وزیر کشور سوئلا براورمن در مورد افرادی که با قایق‌های کوچک از کانال مانش عبور می‌کنند سخت صحبت می‌کند، طبق داده‌های دفتر آمار ملی در روز پنجشنبه، کنترل‌های مرزی جدید این کشور اجازه داد که مهاجرت خالص در سال منتهی به ژوئن به 504000 نفر برسد که بالاترین رقمی است که تاکنون ثبت شده است. .

سخنگوی سوناک، مکس بلین، تاکید کرد که نخست وزیر “کاملا متعهد به کاهش تعداد کل است”، اگرچه با توجه به کمبود فعلی نیروی کار، مشخص نیست که دولت چگونه و چه زمانی قصد دارد این اتفاق بیفتد.

کنترل مهاجرت یکی از عوامل کلیدی پشت رای برگزیت بود، اما بلین گفت که بریتانیا هنوز “کنترل واقعی” مرزهای خود را ندارد در حالی که مهاجرت غیرقانونی از طریق کانال انگلیس ادامه دارد، اظهاراتی که نشان می دهد تعهد کمپین خروج ششم محقق نشده است. سال ها پس از رفراندوم

چشم انداز برگزیت از بریتانیا با مالیات کم و شهر لندن مقررات زدایی شده نیز توسط دولت سوناک به چالش کشیده شده است.

خدمات مالی

روز چهارشنبه، وزارت خزانه داری طرحی را برای دادن اختیار مداخله به سیاستمداران بر تنظیم کننده های مالی لغو کرد. طرحی برای به اصطلاح اختیارات «تحصیل» به قوانین در مورد چارچوب بریتانیا پس از برگزیت برای بانک‌ها، بیمه‌گران و مدیران دارایی‌ها، جنجال‌هایی را برانگیخت.

موافقان استدلال کردند که اکنون که بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شده است به قانونگذاران بریتانیایی نظارت دموکراتیک بیشتری بر تنظیم کننده ها می دهد. اما منتقدان از جمله رؤسای رگولاتورهای احتیاطی و مصرف کننده گفتند که این تهدید استقلال آنها را تضعیف می کند و به اعتبار بریتانیا آسیب می رساند.

هانت همچنین گفت که از وزارت خزانه داری خواسته است تا بررسی کند که دولت چقدر می تواند از طریق مالیات بر خارجی های ثروتمندی که از وضعیت به اصطلاح غیرخانگی برخوردار هستند، جمع آوری کند.

در همین حال، اتحادیه اروپا به دور زدن برتری بازارهای مالی بریتانیا با این الزام که معامله‌گران مشتقه از حساب‌های موجود در اتاق‌های تسویه در این بلوک برای برخی معاملات استفاده کنند، ادامه داد. تغییر پیشنهادی – که اولین بار توسط فایننشال تایمز گزارش شد – با هدف کاهش اتکای اتحادیه اروپا به بخش خدمات مالی بریتانیا پس از برگزیت انجام شد. این مطالبات در مورد اوراق مشتقه اعمال می شود و می تواند شامل سوآپ اعتباری و معاملات آتی باشد.

سخنگویان دولت در پاسخ به این سوال که در این هفته مزایای برگزیت را نام ببرند، با این استدلال که بریتانیا پتانسیلی برای نوآوری در زمینه هایی مانند ویرایش ژن و علوم زیستی دارد، پاسخ دادند.

پیتر بون، طرفدار کهنه کار برگزیت و محافظه کار محافظه کار، روز پنجشنبه در مجلس عوام صحبت می کرد، اصرار داشت که از پایان حرکت آزاد مردم و اینکه بریتانیا بر قوانین خود حاکمیت دارد، خوشحال است. او خواستار بحث در پارلمان با عنوان: «برگزیت: یک موفقیت خروشان است. هیچ راه بازگشتی.”

بیشترین خوانده شده از بلومبرگ بیزینس ویک

© 2022 بلومبرگ LP


دیدگاهتان را بنویسید