جسد یک شهروند اسرائیلی که توسط شبه نظامیان گرفته شده بود در حال بازگرداندن است


اورشلیم (AP) – ارتش اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که جسد یک نوجوان اسرائیلی که توسط شبه نظامیان فلسطینی از بیمارستانی در کرانه باختری برده شده بود به خانواده اش تحویل داده می شود.

بستگان تیران فرو، 17 ساله، گفتند که ستیزه جویان فلسطینی در شهر جنین در کرانه باختری اشغالی پس از تصادف با خودرو وارد بیمارستانی شدند که فیرو در آنجا به دنبال درمان بود. به گفته پدرش در حالی که هنوز زنده بود او را از تجهیزات بیمارستان جدا کردند و از بیمارستان خارج کردند. ارتش اسرائیل گفت که فیرو قبل از ربوده شدن مرده بود.

فیرو از اقلیت عرب دروزی اسرائیل بود.

این حادثه تهدیدی برای تشدید تنش‌های در حال جوش بین اسرائیل و فلسطینی‌ها بود. ستیزه جویان فلسطینی در گذشته دست به آدم ربایی زده اند تا از اسرائیل امتیاز بگیرند.

امسال بیش از 130 فلسطینی در نبردهای اسرائیلی-فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت المقدس کشته شده اند که سال 2022 را به مرگبارترین سال از سال 2006 تبدیل کرده است.

درگیری‌ها پس از یک سری حملات فلسطینی در بهار که 19 نفر را در اسرائیل کشتند، افزایش یافته است.

ارتش اسرائیل می گوید اکثر فلسطینی های کشته شده شبه نظامی بوده اند. اما جوانان سنگ پرتاب معترض به تهاجمات و سایرینی که درگیر درگیری نبودند نیز کشته شده اند.

هشت اسرائیلی دیگر در موج تازه حملات فلسطینیان در هفته های اخیر کشته شده اند. روز چهارشنبه دو انفجار در دو ایستگاه اتوبوس در اورشلیم یک نوجوان کشته و دست کم 18 نفر زخمی شدند.


دیدگاهتان را بنویسید