تیراندازی والمارت نیاز به پیشگیری از خشونت در محل کار را افزایش می دهد


نیویورک (AP) – تیراندازی دسته جمعی چهارشنبه در Walmart در ویرجینیا تنها آخرین نمونه از تیراندازی در محل کار بود که توسط یک کارمند انجام شد.

اما در حالی که بسیاری از شرکت‌ها آموزش تیراندازی فعال ارائه می‌دهند، کارشناسان می‌گویند تمرکز بسیار کمتری بر روی نحوه جلوگیری از خشونت در محل کار، به ویژه نحوه شناسایی و رسیدگی به رفتارهای نگران‌کننده در میان کارکنان وجود دارد.

به گفته کارشناسان ایمنی محل کار و منابع انسانی، کارگران اغلب نمی دانند چگونه علائم هشدار دهنده را تشخیص دهند، و حتی مهمتر از آن نمی دانند چگونه رفتار مشکوک را گزارش کنند یا احساس قدرت برای انجام این کار کنند.

«ما صنعتي را درمورد نحوه قفل كردن افراد بد ساخته‌ايم. جیمز دنزلی، استاد عدالت جنایی در دانشگاه ایالتی متروپولیتن در سنت پل، مینه‌سوتا، و یکی از بنیانگذاران گروه تحقیقاتی غیرانتفاعی و غیرحزبی، گفت: ما به شدت روی اقدامات امنیتی فیزیکی مانند فلزیاب‌ها، دوربین‌ها و نگهبانان امنیتی مسلح سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. پروژه خشونت. اما اغلب در تیراندازی در محل کار، او گفت: “این شخصی است که قبلاً به ساختمان دسترسی دارد.”

تیراندازی والمارت به طور خاص این سؤال را ایجاد کرد که آیا کارکنان احساس می کنند قدرت صحبت کردن دارند زیرا این یک رهبر تیم بود که تیراندازی را انجام داد.

او که توسط والمارت به عنوان آندره بینگ 31 ساله شناسایی شد، در اتاق استراحت فروشگاه Chesapeake به سمت کارکنان دیگر آتش گشود و شش نفر را کشت و شش نفر دیگر را زخمی کرد. پلیس گفت که او سپس ظاهراً خود را کشته است.

برایانا تایلر، کارمندی که از تیراندازی جان سالم به در برد، گفت که به نظر می‌رسد بینگ هدف خاصی را هدف قرار نمی‌دهد. تایلر، که دو ماه پیش در والمارت شروع به کار کرد، گفت که هرگز با بینگ برخورد منفی نداشته است، اما دیگران به او گفتند که او “مدیری است که باید مراقب او بود.” او گفت که بینگ سابقه نوشتن افراد را بدون دلیل داشت.

والمارت در سال 2015 آموزش تیراندازی فعال مبتنی بر رایانه را راه اندازی کرد که بر سه رکن متمرکز بود: اجتناب از خطر، حفظ فاصله و در نهایت دفاع. سپس، در سال 2019، پس از تیراندازی دسته جمعی در فروشگاهی در ال پاسو، تگزاس، که در آن یک مرد مسلح خارجی 22 نفر را کشت، والمارت با توقف فروش انواع خاصی از مهمات، به تهدید مردم پرداخت و از مشتریان خواست که دیگر آشکارا سلاح گرم حمل نکنند. فروشگاه های آن اکنون فقط تفنگ های شکاری و مهمات مربوطه را می فروشد.

والمارت روز چهارشنبه به طور مشخص به سوالاتی که به دنبال جزئیات بیشتر در مورد آموزش و پروتکل های خود برای محافظت از کارکنان خود بود، پاسخ نداد. این شرکت فقط گفت که به طور معمول سیاست های آموزشی خود را بازبینی می کند و به این کار ادامه خواهد داد.

دنزلی گفت که کارفرمایان باید کانال‌های باز برای کارگران ایجاد کنند تا نگرانی‌های خود را در مورد رفتار کارکنان از جمله خطوط تلفن محرمانه ابراز کنند. او خاطرنشان کرد که اغلب توجه بر روی “پرچم های قرمز” متمرکز می شود و کارگران باید به دنبال “پرچم های زرد” باشند – تغییرات ظریف در رفتار، مانند افزایش عصبانیت یا عدم حضور در محل کار. دنزلی گفت که مدیران باید با آن افراد کار کنند تا از آنها مشاوره بگیرند و چک‌این‌های منظم را انجام دهند.

در واقع، دفترچه راهنمای تیراندازی فعال وزارت امنیت داخلی بیان می کند که مقامات منابع انسانی مسئولیت دارند “یک سیستم برای گزارش علائم رفتار خشونت آمیز بالقوه ایجاد کنند.” همچنین کارمندان را تشویق می‌کند تا رفتارهای مرتبطی مانند افزایش غیبت و نقض مکرر خط‌مشی‌های شرکت را گزارش کنند.

لیز پترسون، مدیر کیفیت در انجمن مدیریت منابع انسانی، سازمانی متشکل از بیش از 300000 متخصص منابع انسانی، گفت: اما بسیاری از کارفرمایان ممکن است چنین سیاست های پیشگیری را نداشته باشند.

او خاطرنشان کرد که در یک نظرسنجی SHRM در سال 2019 از اعضای خود، 55 درصد از متخصصان منابع انسانی گفتند که نمی‌دانند آیا سازمان‌های آنها سیاست‌هایی برای جلوگیری از خشونت در محل کار دارند یا خیر، و 9 درصد دیگر گفتند که فاقد چنین برنامه‌هایی هستند. این برخلاف 57 درصد از مدیران منابع انسانی بود که می‌گفتند در مورد نحوه واکنش به خشونت آموزش دیده‌اند.

گزارش اخیر دولت فدرال که خشونت در محل کار را طی سه دهه بررسی کرده است نشان می‌دهد که قتل‌های محل کار در سال‌های اخیر افزایش یافته است، اگرچه نسبت به اوج خود در اواسط دهه 1990 به شدت کاهش یافته است.

طبق این گزارش که در ژوئیه توسط وزارت کار، دادگستری و بهداشت منتشر شد، بین سال‌های 2014 و 2019، قتل‌های محل کار در سراسر کشور 11 درصد از 409 به 454 افزایش یافته است. و خدمات انسانی این گزارش نشان داد که روند قتل در محل کار تا حد زیادی منعکس کننده روند قتل در سراسر کشور است.

پیترسون گفت، اما افزایش تیراندازی‌های عمومی در این کشور باعث افزایش آگاهی کارفرمایان در مورد نیاز به رسیدگی به سلامت روان در محیط کار و جلوگیری از خشونت می‌شود – و مسئولیت‌هایی که کارفرمایان در صورت نادیده گرفتن علائم هشدار با آن مواجه خواهند شد.

در یکی از نمونه‌های برجسته، خانواده یک قربانی اوایل سال جاری شکایتی را علیه آژانس حمل‌ونقل کالیفرنیای شمالی به‌منظور رسیدگی به تاریخچه رفتار تهدیدآمیز کارمندی که 9 همکار را به ضرب گلوله کشته بود، تنظیم کردند. راه آهن سبک در سن خوزه در سال 2021.

آژانس حمل و نقل بیش از 200 صفحه ایمیل و اسناد دیگر را منتشر کرد که نشان می‌داد تیرانداز، ساموئل جیمز کسیدی، موضوع چهار تحقیق در مورد رفتار در محل کار بوده است و یکی از کارگران نگران بود که کسیدی بتواند «پست شود». این عبارت از یکی از مرگبارترین تیراندازی های محل کار در تاریخ ایالات متحده ناشی می شود، زمانی که یک کارگر پست در سال 1986 به 14 کارگر در ادموند، اوکلاهاما تیراندازی کرد و او را کشت.

پیترسون گفت: “خشونت در محل کار موقعیتی است که هرگز فکر نمی کنید تا زمانی که برای سازمان شما اتفاق بیفتد، و متأسفانه، مهم است که برای آنها آماده شوید، زیرا آنها در حال عادی شدن هستند.”

___

این داستان برای تصحیح مکان دانشگاه ایالتی متروپولیتن به روز شده است. در St. پل، نه دیپل، مینه سوتا.


دیدگاهتان را بنویسید