تیراندازی در میان “نوع نفرت” جدید رخ می دهد


کلورادو اسپرینگز، کولو. (AP) – یکی از مالکان کلوپ شبانه همجنس گرایان کلرادو اسپرینگز که در آن تیراندازی جشن تولد یک درگ کوئین را به قتل عام تبدیل کرد، گفت که فکر می کند تیراندازی که منجر به کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن 17 نفر دیگر شد، بازتابی از احساسات ضد دگرباشان جنسی است که تکامل یافته است. از تعصب تا تحریک

صدای نیک گرزکا در حالی که چهارشنبه شب با آسوشیتدپرس در برخی از اولین اظهارنظرهایش پس از حمله شنبه شب در باشگاه کیو صحبت می‌کرد، مملو از خستگی بود، مکانی که گرزکا به ایجاد یک منطقه محصور کمک کرد که جامعه LGBTQ را در کلرادو اسپرینگز با گرایش محافظه‌کار حفظ کند. . .

مقامات نگفته اند که چرا مظنون قبل از تسلیم شدن توسط مشتریان، در باشگاه تیراندازی کرد، اما آنها با اتهامات جنایت نفرت روبرو هستند. مظنون، اندرسون لی آلدریچ، 22 ساله، در مورد این حادثه صحبتی نکرده است.

گرزکا گفت که او معتقد است هدف قرار دادن یک رویداد درگ کوئین به شکل هنری مرتبط است که در ماه‌های اخیر توسط فعالان راست‌گرا و سیاستمدارانی که از «جنس‌گرایی» یا «آرایش» کودکان شکایت می‌کنند، مرتبط است. اگرچه پذیرش عمومی جامعه LGBTQ افزایش یافته است، این پویایی جدید جو خطرناکی را ایجاد کرده است.

گرزکا گفت: “این متفاوت است که در خیابان راه بروم و دست دوست پسرم را بگیرم و بر روی سیاستمداری که درگ کوئین را به داماد بچه‌هایش می‌گوید تف می‌ریزم.” متنفرم از اینکه به همان بدی که امروز هستیم تبدیل شویم.”

در اوایل سال جاری، مجلس قانونگذاری فلوریدا تحت سلطه جمهوری خواهان، لایحه ای را تصویب کرد که معلمان را از بحث درباره هویت جنسیتی یا گرایش جنسی با دانش آموزان جوان تر منع می کرد. طبق گزارش کمپین حقوق بشر، یک ماه بعد، ارجاع به “پدوفیل ها” و “آرایش” در رابطه با افراد LGBTQ 400 درصد افزایش یافت.

گرزکا گفت: “دروغ گفتن در مورد جامعه ما و تبدیل آنها به چیزی که نیستند، نوع دیگری از نفرت ایجاد می کند.”

گرزکا که در سال 2003 شروع به تمیز کردن زمین و بارتنینگ در کلاب کیو کرد، یک سال پس از افتتاح آن، گفت که امیدوار است غم و اندوه و خشم خود را به کشف چگونگی بازسازی سیستم پشتیبانی برای جامعه دگرباشان جنسی کلرادو اسپرینگز که فقط باشگاه کیو ارائه کرده بود هدایت کند.

مقامات شهری و ایالتی حمایت خود را اعلام کرده اند و جو بایدن، رئیس جمهور و جیل بایدن، بانوی اول، روز پنجشنبه با گرزکا و متیو هاینز، مالک مشترک آن، تسلیت گفتند و حمایت خود را از جامعه و همچنین تعهد خود را برای مقابله با نفرت و نفرت تکرار کردند. خشونت با اسلحه

گرزکا گفت که کلوب کیو پس از بسته شدن تنها کافه همجنسگرایان در کلرادو اسپرینگز در آن زمان افتتاح شد. او آن دوران را تحولی در بارهای همجنسگرایان توصیف کرد. به گفته گرزکا، دهه‌ها پیش، مکان‌های همجنس‌گرای کثیف و سوراخ‌دار عمدتاً برای یافتن رابطه یا قرار ملاقات بود. اما او گفت زمانی که اینترنت راه‌های ناشناس برای یافتن عشق آنلاین را ارائه کرد، بارها به فضاهای تمیز و بدون دخانیات روشن تبدیل شدند تا با دوستان خود بنشینند. باشگاه کیو پیشرو آن انتقال بود.

هنگامی که گرزکا در سال 2014 مالک مشترک شد، کمک کرد تا کلوب کیو نه تنها به یک مکان تفریحی شبانه، بلکه به یک مرکز اجتماعی تبدیل شود – بستری برای ایجاد یک “خانواده منتخب” برای افراد LGBTQ، به ویژه برای کسانی که از خانواده متولد شده خود بیگانه هستند. شب‌های بینگوی درگ کوئین، هدیه دادن دوستان و شام کریسمس، و جشن‌های تولد، جزء اصلی کلوب Q شد که 365 روز در سال باز بود.

در عواقب تیراندازی، با تخریب مرکز اجتماعی باشگاه کیو، گرزکا و سایر رهبران جامعه گفتند که غم و اندوه و خشم را به بازسازی ساختار حمایتی که فقط آن مکان ارائه کرده بود هدایت می کنند.

جاستین برن، یکی از سازمان‌دهندگان Pikes Peak Pride، می‌گوید: «وقتی این سیستم از بین می‌رود، متوجه می‌شوید که نوار واقعاً چقدر بیشتر ارائه می‌کرد. “کسانی که ممکن است عضوی از خانواده کلاب کیو بوده یا نباشند، کجا می روند؟”

برن گفت که تیراندازی پرده ای را از کمبود منابع برای بزرگسالان LGBTQ در کلرادو اسپرینگز برداشت. Burn، Grzecka و دیگران در حال کار با سازمان های ملی هستند تا نیازهای جامعه را ارزیابی کنند، زیرا آنها طرحی برای ارائه یک شبکه پشتیبانی قوی ایجاد می کنند.

گرزکا به دنبال بازسازی “فرهنگ دوست داشتنی” و حمایت های لازم است تا “اطمینان حاصل کند که این تراژدی به بهترین چیزی که می تواند برای شهر باشد تبدیل شود.”

این در پنج‌شنبه شب، زمانی که جشن دوستی دهمین سالگرد کلاب کیو در کلیسای غیر فرقه‌ای پایکز پیک متروپولیتن جامعه برگزار شد، آغاز شد. بازماندگان، اعضای جامعه، دوستان و خانواده وعده های غذایی اهدایی روز شکرگزاری را زیر چراغ های بنددار و نزدیک برج های بالن رنگین کمان به اشتراک گذاشتند.

که توسط گروه LGBTQ United Court of Pikes Peak Empire سازماندهی شد، فضای روشن شام احساس انعطاف پذیری داشت. مردم لبخند می زدند، یکدیگر را در آغوش می گرفتند و از تریبون داستان هایی را درباره کسانی که جان خود را از دست داده بودند تعریف می کردند.

گرزکا گفت: «همه به جامعه نیاز دارند.

اوایل آن روز در محل یادبود، قطره‌ای از مردم به آرامی در کنار دیوار گل‌ها و شمع‌هایی که سوخته بودند قدم می‌زدند. پنج صلیب سفید با قلب‌های چوبی که نام کسانی که درگذشته‌اند و یادداشت‌هایی که توسط عزاداران نوشته شده بود، نصب شده بود. شخصی روی قلب چوبی اشلی پاگ قربانی نوشت: “امیدوارم برقصی.”

روی یک دیوار بتنی پیامی نوشته شده بود: «لطفاً تماس‌های ما را بشنوید. از ما، خانه ما محافظت کن.”

___

جسی بداین یکی از اعضای سپاه آسوشیتد پرس/گزارش برای ابتکار اخبار ایالتی آمریکا است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل پنهان گزارش دهند.


دیدگاهتان را بنویسید