“ترور انرژی” روسیه برق نیروگاه های هسته ای اوکراین را قطع می کند


کیف – روسیه به دلیل آخرین موج حملات موشکی خود با هدف قرار دادن با محکومیت مواجه شده است اوکراینشبکه برق به گفته مقامات اوکراینی، رگبار موشک ها بسیاری از شهر کیف، پایتخت را در تاریکی سرد فرو برده و دست کم 10 نفر را در سراسر کشور کشته است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روز چهارشنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحد روسیه را به «ترور انرژی» متهم کرد.

کیف از قبل پوشیده از برف بود زیرا ارتش ولادیمیر پوتین جدیدترین موشک‌ها را برای باریدن زیرساخت‌های کلیدی فرستاد. میلیون‌ها خانه، شرکت و بیمارستان غیرنظامی اکنون بدون گرما، آب یا برق هستند.

به نظر می رسد روسیه مصمم است اوکراین را به دوران تاریکی بمباران کند.

جراحان موسسه قلب کیف با چراغ قوه و بدون آب روان عمل کردند.

زنی در 24 نوامبر 2022 از خانه های آسیب دیده در طی گلوله باران روسیه در شهر ویشگورود، خارج از کی یف، پایتخت اوکراین عبور می کند. پس از شلیک موشک های ویرانگر دیگری به زیرساخت های انرژی این کشور، حدود 70 درصد از پایتخت اوکراین بدون برق باقی ماند. شهردار کیف گفت.  / اعتبار: Efrem Lukatsky/AP

زنی در 24 نوامبر 2022 از خانه های آسیب دیده در طی گلوله باران روسیه در شهر ویشگورود، خارج از کی یف، پایتخت اوکراین عبور می کند. پس از شلیک موشک های ویرانگر دیگری به زیرساخت های انرژی این کشور، حدود 70 درصد از پایتخت اوکراین بدون برق باقی ماند. شهردار کیف گفت. / اعتبار: Efrem Lukatsky/AP

و مردمی که در این کابوس گیر افتاده اند، افراد خوش شانسی هستند که زنده مانده اند. یک دختر 17 ساله در میان کشته شدگان بود که روز چهارشنبه یک موشک روسی از پشت بام یک ساختمان آپارتمانی در حومه پایتخت اصابت کرد. ویکتوریا و مادرش تاتیانا به خانه آمدند تا آنچه را که باقی مانده بود، که تقریباً هیچ بود، پیدا کنند. ویکتوریا در حالی که اشک می ریخت گفت: “خیلی، خیلی سخت است.” اگر این را می بینید لطفا به ما کمک کنید. مانند میلیون ها اوکراینی، آنها هم اکنون با یک زمستان سرد طولانی، تاریک و یخبندان روبرو هستند، زیرا سه نیروگاه هسته ای آخر کشورشان که کاملاً کارکرده بودند به دلیل حملات روسیه باید از شبکه جدا می شدند.

“تماس نزدیک” زیرا موشک ها به نیروگاه هسته ای اوکراین آسیب می رسانند

زلنسکی مسکو را محکوم کرد و آن را به “جنایت علیه بشریت” متهم کرد. مدیر بزرگترین تامین کننده انرژی اوکراین گفت که وضعیت بحرانی است.

دیمیترو ساخاروک، مدیر اجرایی DTEK به CBS News گفت: «مردم رنج می برند. “در برخی موارد، مردم از دست دادند… دوستان، اقوام، بچه ها را از دست دادند.”

اما این تاجر گفت که “روح اوکراین بسیار قوی است و مردم آماده رنج هستند”، زیرا معتقدند ارتش اوکراین بقیه خاک کشور را از اشغالگران روسی آزاد خواهد کرد.

او مطمئن است که حملات پوتین نتیجه معکوس خواهد داشت و به جای تحلیل رفتن روحیه اوکراینی ها، عزم آنها را تقویت خواهد کرد.

وزیر انرژی اوکراین گفته است که نیروگاه های هسته ای عملیاتی این کشور باید تا عصر پنجشنبه دوباره به شبکه متصل شوند. اما این شامل نمی شود بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا در منطقه جنوبی Zaporizhzhia که بارها گلوله باران شده است و هنوز در گروگان نیروهای روسی است.

فیل سیمز، از CBS Sports، در مورد آنچه طرفداران می توانند از ترکیب NFL در روز شکرگزاری انتظار داشته باشند

پلیس در جستجوی هویت مظنون یا مظنونان قتل چهار دانشجوی کالج در آیداهو است

زندانی میسوری پس از 27 سال حبس با کمک قاضی که او را محکوم کرده بود آزاد شد


دیدگاهتان را بنویسید