به نظر می رسید که تیرانداز Walmart افراد خاصی را هدف قرار می دهد


چزاپیک، وا. (AP) – یکی از شاهدانی که در زمان شروع تیراندازی حضور داشت، گفت: ناظر والمارت که شش همکار را در ویرجینیا تیراندازی کرد و کشت، به نظر می رسید مردم را هدف قرار داده و به سمت برخی از قربانیان شلیک می کند، پس از اینکه آنها قبلاً مورد اصابت قرار گرفته بودند و به نظر می رسید کشته شده اند.

جسیکا ویلچوسکی گفت که کارگران برای شروع شیفت شب خود در اواخر روز سه شنبه در یک اتاق استراحت فروشگاه جمع شده بودند که رهبر تیم آندره بینگ وارد شد و با یک اسلحه دستی تیراندازی کرد. در حالی که شاهد دیگری توصیف کرد که بینگ به طرز وحشیانه ای تیراندازی می کند، ویلچوسکی گفت که او مشاهده کرده است که او افراد خاصی را هدف قرار می دهد.

ویلچوسکی روز پنجشنبه به آسوشیتدپرس گفت: «همانطور که او عمل می‌کرد – او به شکار می‌رفت. او به چهره‌های مردم نگاه می‌کرد و کاری را که انجام می‌داد، مردم را انتخاب می‌کرد.»

او گفت که مشاهده کرده است که او به سمت افرادی که قبلاً روی زمین بودند شلیک می کند.

او گفت: “چیزی که من می دانم این است که او مطمئن شد که چه کسی می خواهد مرده باشد.” «او به عقب برگشت و به اجسادی که قبلاً مرده بودند شلیک کرد. برای اطمینان.”

ویلچوسکی گفت که او فقط پنج روز در فروشگاه کار کرده است و نمی‌داند بینگ با چه کسی رابطه داشته یا با چه کسی مشکل داشته است. او گفت که این واقعیت که او یک کارمند جدید است ممکن است دلیلی برای معافیت او بوده است.

او گفت که پس از شروع تیراندازی، یکی از همکارانش که کنارش نشسته بود، او را زیر میز کشید تا مخفی شود. او گفت که در یک نقطه، بینگ به او گفت که از زیر میز خارج شود. اما وقتی او را دید، به او گفت: “جسی، برو خانه.” او گفت که به آرامی بلند شد و سپس از مغازه بیرون زد.

در همین حال، پلیس در حال تلاش برای تعیین انگیزه است، در حالی که همکاران سابق در تلاش برای درک وحشیانه در Chesapeake، شهری با حدود 250000 نفر در نزدیکی ساحل ویرجینیا هستند.

برخی از کسانی که با بینگ کار می کردند می گویند که او به عنوان یک سرپرست تهاجمی، اگر نگوییم متخاصم، شهرت داشت، که زمانی اعتراف کرد که «مشکلات خشم» دارد. اما او همچنین می‌توانست مردم را بخنداند و به نظر می‌رسید که با استرس‌های معمولی در محل کار که بسیاری از مردم تحمل می‌کنند دست و پنجه نرم می‌کند.

ناتان سینکلر، که نزدیک به یک سال در Walmart کار می کرد، گفت: “من فکر نمی کنم او افراد زیادی را در زندگی شخصی خود داشته باشد تا به آنها بازگردد.”

در طول چت بین همکاران، “ما مانند “کار زندگی من را می گیرد.” سینکلر روز پنجشنبه به یاد می آورد و (بینگ) این گونه خواهد بود که “آره، به هر حال من زندگی اجتماعی ندارم.”

سینکلر گفت که او و بینگ با هم کنار نمی آمدند. سینکلر گفت که بینگ به دلیل “خصومت کلامی” با کارمندان شناخته شده بود و چندان مورد پسند او نبود. اما مواقعی وجود داشت که بینگ مورد تمسخر قرار می گرفت و لزوماً با آنها منصفانه رفتار نمی شد.

سینکلر گفت: “نمی توان گفت که او به چه چیزی فکر می کرد… هرگز نمی دانید که آیا کسی واقعاً هیچ گروه حمایتی ندارد.”

در حالت تعادل، بینگ برای جانیس استراوسبورگ، که او را از کار در والمارت به مدت 13 سال قبل از ترک در ژوئن می شناخت، بسیار عادی به نظر می رسید.

او گفت که بینگ می تواند “بدخو” باشد اما می تواند “آرام” نیز باشد. او باعث خنده مردم شد و به استراوسبورگ گفت که رقصیدن را دوست دارد. وقتی او او را به کلیسا دعوت کرد، او نپذیرفت اما گفت که مادرش واعظ بوده است.

استراوسبورگ فکر می کرد بدخلق بودن بینگ به دلیل استرس هایی است که با هر شغلی همراه است. او همچنین یک بار به او گفت که “مشکلات عصبانیت دارد” و شکایت کرد که می خواهد “مدیران را به دردسر بیاندازد”.

او هرگز انتظار این را نداشت.

استراوسبورگ روز پنجشنبه گفت: “فکر می کنم او مشکلات روانی داشت.” “چه چیز دیگری می تواند باشد؟”

خشونت سه‌شنبه شب در چساپیک دومین تیراندازی گسترده در این کشور در چهار روز گذشته بود. وقتی ماموران به فروشگاه دومین شهر بزرگ ایالت رسیدند، بینگ مرده بود. مقامات گفتند که او ظاهراً به خود شلیک کرده است.

پلیس قربانیان را برایان پندلتون 38 ساله شناسایی کرده است. کلی پایل، 52 ساله; لورنزو گمبل، 43; و رندی بلوینز 70 ساله که همگی اهل چساپیک بودند. و Tyneka Johnson، 22 ساله، از پورتسموث نزدیک. آنها گفتند که در میان کشته شدگان یک پسر 16 ساله نیز دیده می شود که نامش به دلیل سنش مخفی شده است.

یکی از سخنگویان والمارت در ایمیلی تایید کرد که همه قربانیان برای این شرکت کار می کردند.

کریستال کاواباتا، سخنگوی دفتر صحرایی FBI در نورفولک، ویرجینیا، تأیید کرد که آژانس در تحقیقات به پلیس کمک می کند، اما او تمام تحقیقات را به اداره پلیس چساپیک، آژانس تحقیقاتی اصلی، هدایت کرد.

یکی دیگر از کارمندان والمارت، برایانا تایلر، گفته است که بینگ به طور تصادفی شلیک می کند.

او فقط در تمام اتاق تیراندازی می کرد. برایانا تایلر، یکی از کارمندان والمارت، چهارشنبه به AP گفت: مهم نبود که او چه کسی را زده است.

شش نفر نیز در این تیراندازی زخمی شدند که درست بعد از ساعت 10 شب در حالی رخ داد که خریداران در آستانه تعطیلات شکرگزاری در حال تهیه انبار بودند. پلیس گفت که معتقد است در آن زمان حدود 50 نفر در فروشگاه بودند.

بینگ، 31 ساله، به عنوان یک رهبر یک شبه تیم شناسایی شد که از سال 2010 کارمند والمارت بوده است. پلیس گفت که او یک اسلحه و چندین خشاب مهمات داشته است.

تایلر گفت که تیم جوراب ساق بلند شبانه متشکل از 15 تا 20 نفر به تازگی در اتاق استراحت جمع شده بودند تا برنامه صبحگاهی را انجام دهند. تایلر و ویچوسکی هر دو گفتند که یکی دیگر از رهبران تیم شروع به صحبت کرده بود که بینگ وارد اتاق شد و تیراندازی کرد.

تایلر که دو ماه پیش کار در والمارت را آغاز کرد و فقط یک شب قبل با بینگ کار کرده بود، گفت که هرگز با او برخورد منفی نداشته است، اما دیگران به او گفتند که او “مدیری است که باید مراقب او باشد.” او گفت که بینگ سابقه نوشتن افراد را بدون دلیل داشت.

این حمله دومین تیراندازی بزرگ در ویرجینیا در این ماه بود. سه بازیکن فوتبال دانشگاه ویرجینیا در نوامبر در اتوبوسی به ضرب گلوله کشته شدند. 13 هنگامی که آنها از سفر میدانی برگشتند. دو دانش آموز دیگر زخمی شدند.

تیراندازی والمارت همچنین چند روز پس از تیراندازی یک فرد در یک کلوپ شبانه همجنس‌بازان در کلرادو اسپرینگز، کلرادو رخ می‌دهد – پنج کشته و 17 زخمی برجای گذاشت. تیراندازی سه‌شنبه شب خاطرات حمله دیگری را در والمارت در سال 2019 زنده کرد، زمانی که یک مرد مسلح 23 نفر را در یک فروشگاه کشت. در ال پاسو، تگزاس.

ویلچوسکی، که از تیراندازی روز سه‌شنبه در ویرجینیا جان سالم به در برد، گفت که تلاش کرده است، اما نتوانسته روز چهارشنبه خود را به بازدید از یک بنای یادبود در پارکینگ فروشگاه برساند.

او گفت: “من نامه ای نوشتم و می خواستم آن را در آنجا بگذارم.” «من برای کسانی که مردن را تماشا کردم نوشتم. و من گفتم ببخشید که بلندتر نبودم. متاسفم که نتونستی لمس منو حس کنی اما تو تنها نبودی.”

___

دنیس لاووی، نویسندگان آسوشیتدپرس در چساپیک و پژوهشگران خبری، روندا شافنر و رندی هرشافت در نیویورک، در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.


دیدگاهتان را بنویسید