اوکراین پس از حملات ویرانگر برای احیای قدرت تلاش می کند


کی‌یف، اوکراین (AP) – شهردار کی‌یف گفت: صبح روز پنج‌شنبه پس از شلیک موشک‌های ویرانگر دیگری از سوی مسکو به زیرساخت‌های انرژی اوکراین، حدود 70 درصد از پایتخت اوکراین بدون برق ماند.

رگبار تنبیهی حملات روسیه به زیرساخت‌های اوکراینی در روز چهارشنبه باعث قطع برق در بخش‌های وسیعی از این کشور شد و آسیب‌های بیشتری به شبکه برق اوکراین آسیب دیده و با شروع زمستان بر بدبختی غیرنظامیان افزود. این اعتصابات همچنین باعث قطع برق در کشور همسایه مولداوی شد.

روسیه حملات ویرانگری را به زیرساخت های قدرت اوکراین انجام داده است زیرا نیروهای این کشور در جنگ تمام عیار که در فوریه آغاز کرد، در میدان نبرد دچار شکست شده اند. 24، دقیقا نه ماه پیش پنجشنبه.

ویتالی کلیچکو، شهردار کیف، در بیانیه ای تلگرامی گفت: «مهندسان نیرو تمام تلاش خود را می کنند تا هر چه زودتر برق را بازگردانند» و افزود که آب در حدود نیمی از کیف در ساحل چپ رودخانه دنیپر برقرار شده است. .

ستاد کل اوکراین صبح پنجشنبه گزارش داد که نیروهای روسی 67 موشک کروز و 10 پهپاد را در جریان “حمله گسترده روز چهارشنبه به ساختمان های مسکونی و زیرساخت های انرژی” در کیف و چندین منطقه دیگر در اوکراین شلیک کردند.

تلاش برای بازگرداندن منابع برق، گرمایش و آب که به دلیل حملات چهارشنبه مختل شده بود در سایر نقاط اوکراین نیز در جریان بود.

دیمیترو لونین، فرماندار منطقه پولتاوا گفت که “یک سناریوی خوش بینانه” نشان می دهد که برق روز پنجشنبه به ساکنان منطقه مرکزی اوکرایین باز می گردد.

لونین در تلگرام با اشاره به اینکه برق برای 15500 نفر و 1500 شخص حقوقی در منطقه برقرار شده است، گفت: “در چند ساعت آینده، تامین انرژی زیرساخت های حیاتی و سپس برای اکثر مصرف کنندگان خانگی را آغاز خواهیم کرد.”

لونین افزود که تامین آب در چندین بخش از شهر پولتاوا از سر گرفته شده و چهار ایستگاه دیگ بخار شروع به گرم کردن بیمارستان های منطقه کرده اند.

به گفته کیریلو تیموشنکو، معاون دفتر ریاست جمهوری اوکراین، مناطق Kirovohrad و Vinnytsia صبح پنجشنبه دوباره به شبکه برق وصل شدند و به بیش از ده ها منطقه دیگر اضافه شد که چهارشنبه شب دوباره وصل شدند.

در منطقه جنوب شرقی دنیپروپتروفسک، برق تا 50 درصد از مصرف کنندگان بازسازی شده است. والنتین رزنیچنکو گفت، اما اشاره کرد که “وضعیت انرژی پیچیده است.”

در بحبوحه حملات مستمر روسیه به زیرساخت‌های انرژی اوکراین، مقامات اوکراینی شروع به باز کردن آنچه «نقاط شکست‌ناپذیر» می‌نامند را آغاز کردند – فضاهای گرم و برقی که مردم می‌توانستند برای صرف غذای گرم، برق برای شارژ دستگاه‌های خود و اتصال به اینترنت بروند.

کیریلو تیموشنکو، معاون دفتر ریاست جمهوری اوکراین صبح پنجشنبه گفت که در مجموع 3720 فضا از این قبیل در سراسر کشور افتتاح شده است.

به گفته وب سایت این پروژه، مکان های مختلفی از جمله ساختمان های دولتی، مدارس و مهدکودک ها و دفاتر خدمات اورژانس به «نقاط شکست ناپذیر» تبدیل شده اند.

___

پوشش AP از جنگ در اوکراین را در آدرس زیر دنبال کنید: https://apnews.com/hub/russia-ukraine


دیدگاهتان را بنویسید