آمریکا تاجر برجسته ترک را به دلیل فروش نفت ایران تحریم کرد


وزارت خزانه داری روز پنجشنبه تحریم هایی را علیه سیتکی آیان تاجر ترک به دلیل تسهیل فروش نفت قاچاق ایران از طرف ارتش این کشور اعلام کرد.

آیان دوست رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه است و ظاهراً رهبری یک شبکه ترکیه ای را بر عهده دارد که تأمین مالی نیروهای قدس، شاخه ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را بر عهده دارد.

به گفته آیان همراه با شرکت ها و شرکای وابسته – از جمله پسرش – به دلیل رهبری یک شبکه فرار از تحریم که “فروش صدها میلیون دلار نفت ایران را تسهیل می کرد” در مشارکت با ارتش ایران و سازمان تروریستی حزب الله تحریم شد. اداره.

فروش غیرقانونی نفت از طریق شبکه های آیان «منابع درآمد مهمی» برای نیروهای قدس ایران (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران) فراهم کرد که در سال 2007 توسط آمریکا به دلیل حمایت از گروه های تروریستی تحریم شد.

آیان، همکار قاسم اوزتاس و پسرش بهادین اعیان، همگی تحریم شدند، زیرا بیانیه گنجینه «حمایت مالی، مادی، یا تکنولوژیکی، یا کالا یا خدماتی را برای یا در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه کردند».

تحریم‌های روز پنج‌شنبه علیه آیان و شرکای او به دنبال اقدام خزانه‌داری در 25 مه علیه اعضای شبکه‌های فرار از تحریم، از جمله مقامات بلندپایه دولت روسیه است.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا، برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «اقدام امروز تکمیل کننده تعیین های ماه مه وزارت خزانه داری است و نشان دهنده تعهد مستمر ایالات متحده به انکار جریان های درآمدی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هدف قرار دادن کسانی است که از سیستم مالی بین المللی در حمایت از این گروه سوء استفاده می کنند. وزارت خزانه داری برای تروریسم و ​​اطلاعات مالی درباره تصمیم تحریم ها گفت.

این تحریم ها افراد و نهادها را از انجام تجارت در ایالات متحده یا با “افراد آمریکایی” منع می کند و مستلزم گزارش کلیه دارایی ها یا منافع در ایالات متحده به اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری است.

برای آخرین اخبار، آب و هوا، ورزش، و پخش ویدیو، به The Hill بروید.


دیدگاهتان را بنویسید