آخرین جنگ روسیه و اوکراین: حمله بوریس جانسون به امتناع بریتانیا از ارسال جت های جنگنده


بوریس جانسون از تصمیم ریشی سوناک برای ندادن هواپیماهای جنگنده به اوکراین انتقاد کرد

بوریس جانسون به تصمیم بریتانیا مبنی بر عدم ارسال جت های جنگنده به اوکراین حمله کرده و از رهبران غربی خواسته است “آنچه را که نیاز دارند به آنها بدهند”.

نخست‌وزیر سابق بریتانیا پیشنهاد کرد که اگر بریتانیا و متحدان هواپیماهایی را که اکنون درخواست کرده بودند به نیروهای ولودیمیر زلنسکی بدهند، در زمان صرفه‌جویی می‌شود.

انگلیس و آمریکا اعلام کردند که هیچ هواپیمای جنگی را تحویل نخواهند داد، برخلاف فرانسه و هلند که نشان دهنده آمادگی آنها برای چنین اقدامی است.

آقای جانسون با پرداختن به بی میلی در برخی از گوشه های ناتو گفت: “ما نباید هیچ ترسی از تشدید تنش در مورد تهیه تسلیحات داشته باشیم.”

پیش از این، کرملین گفته بود موشک‌های دوربردی که گزارش شده در بسته کمک‌های نظامی آتی ایالات متحده به اوکراین گنجانده شده است، درگیری را تشدید می‌کند اما مسیر آن را تغییر نمی‌دهد.

1675243778

بوریس جانسون از تصمیم ریشی سوناک برای ندادن هواپیماهای جنگنده به اوکراین انتقاد کرد

وی افزود: «این لحظه برای به تعویق انداختن هرگونه حمایت از اوکراین نیست، این لحظه ای است که حمایت خود را دو برابر کنیم. آقای جانسون به فاکس نیوز گفت.

(اخبار فاکس)

سام رکاینا1 فوریه 2023 09:29

1675251183

فساد مالی با یورش به یکی از ثروتمندترین مردان اوکراین ادامه دارد

یک مقام ارشد حزب حاکم اوکراین گفت که مقامات امنیتی به خانه های یکی از ثروتمندترین مردان اوکراین و وزیر کشور سابق یورش برده اند.

دیوید آراخامیا، رئیس فراکسیون پارلمانی خدمتکار حزب مردم، گفت که در اداره مالیات اوکراین نیز بازرسی هایی صورت گرفته و تیم مدیریت خدمات گمرکی برکنار خواهد شد.

رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی هفته گذشته از سرکوب فساد در صفوف دولت اوکراین خبر داد.

لیام جیمز1 فوریه 2023 11:33

1675248975

تماشا کنید: بوریس جانسون می گوید هواپیماهای جنگی در مصاحبه با فاکس نیوز مورد نیاز است

بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق بریتانیا از تصمیم جانشین خود ریشی سوناک و جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برای انکار هواپیماهای جنگنده اوکراین انتقاد کرد.

آقای جانسون پیشتر با فاکس نیوز در ایالات متحده صحبت کرد:

بوریس جانسون از تصمیم ریشی سوناک برای ندادن هواپیماهای جنگنده به اوکراین انتقاد کرد

لیام جیمز1 فوریه 2023 10:56

1675247084

کرملین می گوید موشک های آمریکا جنگ اوکراین را تشدید می کند

کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد که موشک‌های دوربردی که گزارش شده در بسته کمک‌های نظامی آتی ایالات متحده به اوکراین گنجانده شده است، درگیری را تشدید می‌کند اما مسیر آن را تغییر نمی‌دهد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز به خبرنگاران گفت که هیچ برنامه ای برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای مذاکره با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا وجود ندارد.

دو مقام آمریکایی به رویترز گفتند که بسته کمک نظامی ایالات متحده به ارزش 2.2 میلیارد دلار (1.8 میلیارد دلار) برای اولین بار شامل موشک های دوربردتر می شود.

چنین موشک‌هایی به اوکراین – که گفته است قصد دارد تمام اراضی خود از جمله کریمه ضمیمه شده را با زور بازپس گیرد – این امکان را می‌دهد تا به عمق بیشتری به قلمرو تحت کنترل روسیه حمله کند.

لیام جیمز1 فوریه 2023 10:24

1675241967

نیروهای روسیه در حال محاصره شهر باخموت اوکراین هستند – مقام مستقر در مسکو

یک مقام مستقر در شرق اوکراین روز چهارشنبه گفت که نیروهای روسیه در حال محاصره باخموت هستند و در حال مبارزه برای کنترل بزرگراهی هستند که شهر را به شهر نزدیک چاسیو یار متصل می کند.

یان گاگین، دستیار دنیس پوشیلین، یکی از مقامات ارشد روسیه، گفت: «باخموت اکنون به طور عملیاتی محاصره شده است، نیروهای ما در حال بستن حلقه اطراف شهر هستند.

گاگین در تلویزیون دولتی گفت: «جنگ برای کنترل بزرگراه چاسیو یار-بخموت اکنون در جریان است.

رویترز نمی تواند به طور مستقل ادعاهای او را تأیید کند.

روسیه مدعی است که کنترل چندین مکان در اطراف باخموت را به دست گرفته است، جایی که سربازان و مزدورانش از گروه واگنر ماه ها در نبرد فرسایشی با نیروهای اوکراینی محبوس شده اند.

مریم ذاکر حسین1 فوریه 2023 08:59

1675240535

روزنامه‌نگار روسی به دلیل «اخبار جعلی» غیابی به هشت سال زندان محکوم شد.

رسانه دولتی روسیه گزارش داد، الکساندر نوزوروف، روزنامه‌نگار برجسته روسی، روز چهارشنبه توسط دادگاه مسکو پس از اینکه او را به انتشار “اخبار جعلی” درباره ارتش روسیه مجرم تشخیص داد، غیابی به هشت سال زندان محکوم شد.

بازرسان سال گذشته پرونده ای را علیه نوزوروف به دلیل پست هایی در رسانه های اجتماعی باز کردند که در آن او نیروهای مسلح روسیه را به گلوله باران عمدی یک بیمارستان زایشگاهی در شهر ماریوپول اوکراین متهم کرد، ادعایی که مسکو اعلام کرد نادرست است.

همسر نوزوروف در ماه مارس در اینستاگرام نوشت که او و همسرش در اسرائیل هستند.

مریم ذاکر حسین1 فوریه 2023 08:35

1675238467

اسپانیا 6 تانک لئوپارد 2A4 به اوکراین می فرستد

روزنامه ال پایس روز چهارشنبه به نقل از منابع دولتی ناشناس گزارش داد که اسپانیا قصد دارد بین چهار تا شش تانک لئوپارد 2A4 ساخت آلمان را به اوکراین بفرستد.

این منابع به ال پایس گفتند که تعداد واقعی به وضعیت تانک های جنگی موجود در انبار و اینکه چند کشور دیگر در نهایت به اوکراین عرضه خواهند کرد بستگی دارد.

سخنگوی وزارت دفاع اسپانیا بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

کیف در این ماه از غرب برای تأمین تانک‌های اصلی جنگی برای کمک به جلوگیری از تهاجم روسیه، تعهدات خود را تضمین کرد و مسکو تلاش‌های زیادی برای پیشروی‌های فزاینده در شرق اوکراین دارد.

دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین روز سه شنبه گفت که دولت او انتظار دارد در موج اول 120 تا 140 تانک غربی را از ائتلافی متشکل از 12 کشور دریافت کند.

کولبا گفت که این تانک ها شامل تانک های لئوپارد 2 آلمانی، چلنجر 2 بریتانیا و تانک های M1 آبرامز آمریکا خواهد بود و اوکراین نیز “واقعا” روی تامین تانک های لکلرک فرانسوی که توافق می شود، حساب می کند.

مریم ذاکر حسین1 فوریه 2023 08:01

1675234740

آیا تحریم ها کارساز هستند؟ چرا اقتصاد روسیه به رشد خود ادامه می دهد؟

یک کارشناس مالی پس از پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول مبنی بر اینکه بریتانیا در سال آینده شاهد رشد کمتری نسبت به روسیه خواهد بود، گفت: تحریم‌ها علیه روسیه «ممکن است تأثیری را که غرب انتظارش را داشت، نداشته باشد».

همکار من ویلیام ماتا با کارشناسان درباره اینکه چرا اقتصاد روسیه علیرغم تلاش های غرب به رشد خود ادامه می دهد، صحبت می کند:

اندی گرگوری1 فوریه 2023 06:59

1675233819

خرسون به طور مداوم شهر توسط روسیه بمباران شد – وزارت دفاع

وزارت دفاع بریتانیا امروز اعلام کرد که خرسون اوکراین همچنان به عنوان یکی از شهرهایی که به طور مداوم در خارج از منطقه دونباس هدف گلوله باران قرار می گیرد، باقی مانده است.

وزارت دفاع افزود که منطق دقیق روسیه برای خرج کردن ذخایر مهمات ضعیف خود در اینجا نامشخص است.

نیروهای روسی در اکتبر سال گذشته پس از تصرف منطقه برای بیش از هشت ماه از جنگ، مجبور به خروج از خرسون شدند، اما نیروهای اشغالگر به حملات متعدد برای بازپس گیری این شهر استراتژیک ادامه دادند.

«در روزهای اخیر، برخی از شدیدترین گلوله‌ها در درگیری‌ها احتمالاً در امتداد رودخانه دنیپرو در جنوب اوکراین رخ داده است.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد: ادامه گلوله باران شهر خرسون توسط روسیه با شلیک توپخانه از شرق رودخانه بوده است.

این گزارش افزود که مقامات محلی روز یکشنبه گزارش دادند که سه غیرنظامی دیگر در خرسون کشته شدند، در حالی که دو کشتی خارجی که در رودخانه پهلو گرفته بودند، آسیب دیدند و باعث نشت نفت شد.

بر اساس آخرین به روز رسانی اطلاعاتی وزارت دفاع، “با این حال، فرماندهان احتمالا تا حدی قصد دارند روحیه غیرنظامیان را تنزل دهند و از هرگونه حمله متقابل اوکراینی در سراسر رودخانه دنیپرو جلوگیری کنند.”

آرپان رای1 فوریه 2023 06:43

1675232895

ایالات متحده بسته نظامی 2 میلیارد دلاری را با تسلیحات دوربردتر بسته بندی می کند

دو مقام آمریکایی آگاه از این موضوع گفتند که ایالات متحده بیش از 2 میلیارد دلار کمک نظامی برای اوکراین بسته بندی می کند و اولین بار برای این کشور جنگ زده راکت های دوربرد را به همراه سایر مهمات و سلاح ها شامل می شود.

به گفته مقامات، این بخش از کمک های نظامی، که انتظار می رود ضد حمله اوکراین علیه حملات روسیه را تقویت کند، همچنین شامل تجهیزات پشتیبانی برای سیستم های دفاع هوایی پاتریوت، مهمات هدایت شونده دقیق و سلاح های ضد تانک Javelin خواهد بود.

آنها افزودند که انتظار می رود در همین هفته این کمک ها اعلام شود.

آرپان رای1 فوریه 2023 06:28


دیدگاهتان را بنویسید